logo

START-UP through VIRTUAL LEARNING COOPERATION – 26 – 30 septembrie 2022 – Portugalia

START-UP through VIRTUAL LEARNING COOPERATION – 26 – 30 septembrie 2022 – Portugalia

Reprezentantii Colegiului Economic Hermes in Europa

În perioada 26-30 septembrie 2022 s-a derulat a treia activitate de învățare adresată elevilor din cadrul proiectului Erasmus+ intitulat: START-UP through VIRTUAL LEARNING COOPERATION, proiect pe care liceul nostru îl coordonează .

Școala portugheză Agrupamento de Escolas de Penacova a fost gazda activităților de lucru cu elevii reunind delegații din cele 6 țări partenere în proiect: Portugalia, România, Cipru, Letonia, Turcia și Bulgaria.

Din cadrul liceului nostru au participat 6 elevi ai claselor terminale de la calificările Tehnician în Turism și Tehnician în Activități Economice însoțiți de doi profesori. Scopul activității a fost ca prin activitățile comune de învățare, elevii să-și împărtășească propriile idei de afaceri.

S-au efectuat vizite în diferite instituții prezentate ca și companii de succes, programe culturale de surprindere a obiceiurilor și tradițiilor.

https://fb.watch/iOSYHydSjL/

Distribuie