logo

Mobilitatea din Portugalia, Erasmus+ Start up through virtual learning cooperation

Mobilitatea din Portugalia, Erasmus+ Start up through virtual learning cooperation
În săptămâna 26-30 septembrie, Grupul nostru de Școli Penacova, în cadrul proiectului Erasmus+ “Startup throh Virtual Learning Cooperation”, a primit un grup de aproape cincizeci de persoane, elevi și profesori, din școli din cinci țări europene: Bulgar ia, Cipru, Letonia, România și Turcia.
A fost o săptămână intensă de muncă, cooperare, interacțiune și… Distracție.
Un grup atât de extins necesita o pregătire atentă și în timp util, dar cu un adevărat spirit colectiv, alături de colegii și prietenii mei Teresa Brito și Antonio Marques, sprijinul privat al grupului PE și susținerea constantă din partea acestui S Îmbarcarea școlară, ne vom îndeplini misiunea
Am încercat să ajungem la cât mai mulți elevi, „ducând proiectul” inclusiv la clasa multor clase neimplicate direct în același fel.
În sfârșit, nu în ultimul rând, mulțumesc în mod special companiilor care ne-au primit atât de bine (Trilhos Energetico, Medronhalva, Quinta do Sanheiro și Caldas de Penacova) și CM din Penacova, în poporul domnului președinte,lvaro Coimbra și Consilierul Car the Sousas.
Iată înregistrarea fotografică a câtorva momente…
Distribuie