Filmulețe de prezentare și interviuri

Colegiul economic Hermes Petroșani, școală europeană – Interviul acordat televiziunii locale TV Parâng de D-na Director adj. Rodica Pascal

Filmul prezintă oferta educațională pentru anul școlar 2020/2021:

Filmul prezintă activitățile de instruire practică de la agenții economici și din cadrul colegiului la calificarea bucătar, profesor instruire practică Năstasie Cristina:

Filmul prezintă secvențe din activitățile de instruire practică de la agenții economici cât și din laboratorul colegiului pentru calificarea Cofetar-patiser, profesor instruire practică: Boroș Larisa.

Filmul descrie activitățile de instruire practică derulate la agenții economici de către elevii de la calificarea: lucrător hotelier, profesor instruire practică: Szas Magdalena.

Filmul descrie activitățile de instruire practică derulate la agenții economici de către elevii de la calificarea: ospătar, profesor instruire practică:Bocoș Ramona.

Filmul descrie Târgul firmelor de exercițiu-experiență și tradiție la Colegiul Economic Hermes Petroșani.